otsikko
Etusivu      Talli ja tilat      Ponit      Toiminta      Muuta

 

    Villit koulukilpailut 04.09.2010

Paraatiponit järjestää syyskuun 4. päivänä kaikille avoimet kouluratsastuskilpailut ulkona suurella nurmipohjaisella kentällään. Kilpailut eivät ole KRJ:n alaiset, eikä niistä jaeta rankingpisteitä.

- Kilpailupäivä 04/09/2010, viimeinen ilmoittautumispäivä 03/09/2010.
- Luokkia on yhteensä kuusi helposta C:stä PSG:een.
- Yhteen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia.
- Yksi ratsastaja saa tuoda samaan luokkaan kuitenkin vain kuusi hevosta.
- Yksi hevonen saa startata koko kisoissa kahdesti, EI kuitenkaan samassa luokassa!
- Luokka perutaan, mikäli siinä ei ole vähintään kahta osallistujaa.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti lyhyellä arvonnalla.

- Osallistuminen kilpailuun tapahtuu sähköpostitse [email protected]
- Otsikoi viestisi "k50" TAI "k41-50", mikäli tahdot osallistua samalla kokoonpanolla jokaiseen käynnissä olevaan kilpailuun.
- Ainoa hyväksytty osallistumismuoto on "Lka [rv] Ratsastaja - Hevonen <*br />", josta tulee poistaa tähti. Tagissa on välilyönti ennen kenoviivaa.

Luokat

Luokka 1 - Helppo C, 26 os.
Luokka 2 - Helppo B, 29 os.
Luokka 3 - Helppo A, 24 os.
Luokka 4 - Vaativa B, 23 os.
Luokka 5 - Vaativa A, 8 os.
Luokka 6 - Prix St. Georges, 6 os.

Tulokset

Luokka 1 - Helppo C, 26 os
1. rio - Calembel Dior
2. rio - Appledore
3. rio - Hallows Elendil
4. Dani - Nefertiti Dawn
5. Dani - Greenwich's Mehefin
6. Dani - Greenwich's Leannan
7. rio - Mirkwood Cirion
8. rio - Hallows Ithilien
9. Tessa - A.V. Cinderella
10. Tessa - Romn Sioned
11. Tessa - Rowland's Katisha
12. Juli - Anfarwol Aur Gwyn
13. Dani - Cedion Llestri Ariane
14. Juli - Gwalch Neithiwr
15. Tessa - Cedion Dwfn Afon
16. Dani - Seren Aeriadne
17. Cilla - Llygedyn Cariadferch
18. Juli - Gwalch Angyles
19. Dani - Arnemetia Dawn
20. Tessa - Llygedyn Penrith
21. Tessa - Sunrise's Harmonica
22. Juli - Ochr Gysgodol
23. Cilla - Cedion Llyn Tegid
24. rio - Red Star
25. Juli - Ithel Chorlan
26. Juli - Gwalch Berth

Luokka 2 - Helppo B, 29 os.
1. Juli - Mirdain's Catrin
2. Tessa - A.V. Cinderella
3. Tessa - Rowland's Katisha
4. Cilla - Llygedyn Cariadferch
5. rio - Hallows Ithilien
6. Tessa - Sunrise's Harmonica
7. Dani - Arnemetia Dawn
8. Dani - Nefertiti Dawn
9. Dani - Cedion Llestri Ariane
10. rio - Appledore
11. Juli - Ochr Gysgodol
12. Cilla - Cadfl Seirion
13. Juli - Gwhanu v.d. Cymorth
14. Dani - Greenwich's Leannan
15. rio - Red Star
16. Dani - Cymreig Acheflour
17. Tessa - Cedion Dwfn Afon
18. Tessa - Llygedyn Penrith
19. Cilla - Sirydd Caerwyn
20. Cilla - Cedion Blodeyun
21. Dani - Myrr Dawn
22. rio - Hallows Elendil
23. rio - Calembel Dior
24. Cilla - Cedion Llyn Tegid
25. Juli - Del Ceindeg
26. Juli - Elwen Ronda
27. Juli - Trôns
28. rio - Mirkwood Cirion
29. Tessa - Romn Sioned

Luokka 3 - Helppo A, 24 os
1. Dani - Bloeddfawr Viana Dawn
2. Tessa - Llygedyn Teleri
3. Dani - Pegor Asarlai Dawn
4. Dani - Jameela Vendetta Dawn
5. Cilla - Cadfl Seirion
6. Juli - Gwrddywall Re
7. Tessa - Rhagfyr Spirello
8. Juli - Chanel Dinn
9. Cilla - Anfarwol Mai Ddiwrnod Eboles
10. rio - Gulliver
11. Cilla - Cedion Blodeyun
12. Dani - Myrr Dawn
13. Cilla - Sirydd Caerwyn
14. rio - Cadi Seren Siana
15. Juli - Druantia
16. Juli - Cwn Annwn Re
17. Dani - Cadfridog Nymfo
18. Tessa - Llygedyn Treisiaid
19. Juli - Mabyn Fflur
20. Cilla - Sirydd Melys
21. Tessa - Llywelyn Igor
22. Juli - Ratrowen Primrose
23. Dani - Cymreig Acheflour
24. rio - Crickhollow Gollum

Luokka 4 - Vaativa B, 23 os.
1. rio - Crickhollow Gollum
2. rio - Cadi Seren Siana
3. Cilla - Anfarwol Hud Paladr
4. Dani - Penfelyn Dawn
5. Cilla - Sirydd Melys
6. Dani - Jameela Vendetta Dawn
7. Juli - Gwalch Metel
8. Cilla - Sirydd Calon Lan
9. Juli - Gwalch de Niro
10. Tessa - Llygedyn Teleri
11. Cilla - Anfarwol Mai Ddiwrnod Eboles
12. Juli - Caprice
13. Dani - Scaremonger's Foe
14. Tessa - Rhagfyr Spirello
15. Juli - Ehrenfred
16. rio - Gulliver
17. Tessa - Llygedyn Treisiaid
18. Juli - Kewpie Pearl
19. Dani - Draig Monarchos Dawn
20. Juli - Golau'R Haul
21. Dani - Nemglan
22. Tessa - Llywelyn Igor
23. Dani - Voodoo GER

Luokka 5 - Vaativa A, 8 os.
1. Juli - Whick-Broom-Broom MIX
2. Juli - Saratov
3. Juli - Dragon Slader Lux
4. Cilla - Sirydd Calon Lan
5. Juli - Duren Caissière
6. Juli - Shahhaar al Rayad
7. Cilla - Anfarwol Hud Paladr

Luokka 6 - Prix St. Georges, 6 os.
1. Juli - Whick-Broom-Broom MIX
2. Juli - Duren Caissière
3. Juli - Dragon Slader Lux
4. Juli - Saratov
5. Juli - Shahhaar al Rayad

 

Paraatiponit on virtuaalitalli.
Kaiken materiaalin © dani 2010, ellei toisin ole mainittu. Kopiointi kielletty!