otsikko
Etusivu      Talli ja tilat      Ponit      Toiminta      Muuta

 

    Villit koulukilpailut 03.09.2010

Paraatiponit järjestää syyskuun 3. päivänä kaikille avoimet kouluratsastuskilpailut ulkona suurella nurmipohjaisella kentällään. Kilpailut eivät ole KRJ:n alaiset, eikä niistä jaeta rankingpisteitä.

- Kilpailupäivä 03/09/2010, viimeinen ilmoittautumispäivä 02/09/2010.
- Luokkia on yhteensä kuusi helposta C:stä PSG:een.
- Yhteen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia.
- Yksi ratsastaja saa tuoda samaan luokkaan kuitenkin vain kuusi hevosta.
- Yksi hevonen saa startata koko kisoissa kahdesti, EI kuitenkaan samassa luokassa!
- Luokka perutaan, mikäli siinä ei ole vähintään kahta osallistujaa.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti lyhyellä arvonnalla.

- Osallistuminen kilpailuun tapahtuu sähköpostitse [email protected]
- Otsikoi viestisi "k49" TAI "k41-50", mikäli tahdot osallistua samalla kokoonpanolla jokaiseen käynnissä olevaan kilpailuun.
- Ainoa hyväksytty osallistumismuoto on "Lka [rv] Ratsastaja - Hevonen <*br />", josta tulee poistaa tähti. Tagissa on välilyönti ennen kenoviivaa.

Luokat

Luokka 1 - Helppo C, 26 os.
Luokka 2 - Helppo B, 29 os.
Luokka 3 - Helppo A, 24 os.
Luokka 4 - Vaativa B, 23 os.
Luokka 5 - Vaativa A, 8 os.
Luokka 6 - Prix St. Georges, 6 os.

Tulokset

Luokka 1 - Helppo C, 26 os
1. Tessa - Sunrise's Harmonica
2. Dani - Nefertiti Dawn
3. Tessa - Llygedyn Penrith
4. Cilla - Cedion Llyn Tegid
5. Juli - Gwalch Neithiwr
6. Juli - Gwalch Angyles
7. rio - Mirkwood Cirion
8. Tessa - A.V. Cinderella
9. Juli - Gwalch Berth
10. rio - Appledore
11. Dani - Cedion Llestri Ariane
12. Cilla - Llygedyn Cariadferch
13. Tessa - Rowland's Katisha
14. Dani - Greenwich's Leannan
15. Tessa - Romn Sioned
16. Juli - Ithel Chorlan
17. rio - Calembel Dior
18. Dani - Arnemetia Dawn
19. Dani - Seren Aeriadne
20. Juli - Ochr Gysgodol
21. Juli - Anfarwol Aur Gwyn
22. rio - Hallows Ithilien
23. Tessa - Cedion Dwfn Afon
24. rio - Red Star
25. Dani - Greenwich's Mehefin
26. rio - Hallows Elendil

Luokka 2 - Helppo B, 29 os.
1. rio - Hallows Elendil
2. Dani - Cymreig Acheflour
3. Tessa - Sunrise's Harmonica
4. Tessa - Romn Sioned
5. rio - Red Star
6. Juli - Elwen Ronda
7. Cilla - Sirydd Caerwyn
8. rio - Mirkwood Cirion
9. Tessa - A.V. Cinderella
10. Juli - Gwhanu v.d. Cymorth
11. Dani - Nefertiti Dawn
12. Juli - Del Ceindeg
13. Dani - Cedion Llestri Ariane
14. rio - Appledore
15. Cilla - Cadfl Seirion
16. Dani - Myrr Dawn
17. rio - Calembel Dior
18. Juli - Ochr Gysgodol
19. rio - Hallows Ithilien
20. Tessa - Cedion Dwfn Afon
21. Cilla - Cedion Llyn Tegid
22. Cilla - Cedion Blodeyun
23. Juli - Mirdain's Catrin
24. Tessa - Rowland's Katisha
25. Dani - Arnemetia Dawn
26. Tessa - Llygedyn Penrith
27. Cilla - Llygedyn Cariadferch
28. Dani - Greenwich's Leannan
29. Juli - Trôns

Luokka 3 - Helppo A, 24 os
1. Tessa - Rhagfyr Spirello
2. Cilla - Sirydd Caerwyn
3. Tessa - Llywelyn Igor
4. rio - Crickhollow Gollum
5. Juli - Cwn Annwn Re
6. Juli - Chanel Dinn
7. Dani - Cymreig Acheflour
8. Tessa - Llygedyn Treisiaid
9. Juli - Mabyn Fflur
10. Dani - Myrr Dawn
11. Juli - Ratrowen Primrose
12. Juli - Druantia
13. rio - Gulliver
14. Cilla - Anfarwol Mai Ddiwrnod Eboles
15. Cilla - Sirydd Melys
16. Dani - Jameela Vendetta Dawn
17. rio - Cadi Seren Siana
18. Cilla - Cedion Blodeyun
19. Cilla - Cadfl Seirion
20. Dani - Cadfridog Nymfo
21. Dani - Pegor Asarlai Dawn
22. Tessa - Llygedyn Teleri
23. Juli - Gwrddywall Re
24. Dani - Bloeddfawr Viana Dawn

Luokka 4 - Vaativa B, 23 os.
1. rio - Crickhollow Gollum
2. Juli - Gwalch de Niro
3. Cilla - Anfarwol Hud Paladr
4. Tessa - Rhagfyr Spirello
5. Dani - Voodoo GER
6. Juli - Gwalch Metel
7. Cilla - Anfarwol Mai Ddiwrnod Eboles
8. Dani - Scaremonger's Foe
9. Dani - Penfelyn Dawn
10. Juli - Ehrenfred
11. rio - Gulliver
12. Juli - Caprice
13. Juli - Kewpie Pearl
14. Juli - Golau'R Haul
15. rio - Cadi Seren Siana
16. Cilla - Sirydd Melys
17. Cilla - Sirydd Calon Lan
18. Tessa - Llygedyn Treisiaid
19. Tessa - Llygedyn Teleri
20. Dani - Nemglan
21. Dani - Draig Monarchos Dawn
22. Tessa - Llywelyn Igor
23. Dani - Jameela Vendetta Dawn

Luokka 5 - Vaativa A, 8 os.
1. Juli - Saratov
2. Juli - Dragon Slader Lux
3. Juli - Whick-Broom-Broom MIX
4. Juli - Shahhaar al Rayad
5. Juli - Duren Caissière
6. Cilla - Anfarwol Hud Paladr
7. Cilla - Sirydd Calon Lan

Luokka 6 - Prix St. Georges, 6 os.
1. Juli - Dragon Slader Lux
2. Juli - Whick-Broom-Broom MIX
3. Juli - Shahhaar al Rayad
4. Juli - Saratov
5. Juli - Duren Caissière

 

Paraatiponit on virtuaalitalli.
Kaiken materiaalin © dani 2010, ellei toisin ole mainittu. Kopiointi kielletty!