otsikko
Etusivu      Talli ja tilat      Ponit      Toiminta      Muuta

 

    Villit koulukilpailut 02.09.2010

Paraatiponit järjestää syyskuun 2. päivänä kaikille avoimet kouluratsastuskilpailut ulkona suurella nurmipohjaisella kentällään. Kilpailut eivät ole KRJ:n alaiset, eikä niistä jaeta rankingpisteitä.

- Kilpailupäivä 02/09/2010, viimeinen ilmoittautumispäivä 01/09/2010.
- Luokkia on yhteensä kuusi helposta C:stä PSG:een.
- Yhteen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia.
- Yksi ratsastaja saa tuoda samaan luokkaan kuitenkin vain kuusi hevosta.
- Yksi hevonen saa startata koko kisoissa kahdesti, EI kuitenkaan samassa luokassa!
- Luokka perutaan, mikäli siinä ei ole vähintään kahta osallistujaa.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti lyhyellä arvonnalla.

- Osallistuminen kilpailuun tapahtuu sähköpostitse [email protected]
- Otsikoi viestisi "k48" TAI "k41-50", mikäli tahdot osallistua samalla kokoonpanolla jokaiseen käynnissä olevaan kilpailuun.
- Ainoa hyväksytty osallistumismuoto on "Lka [rv] Ratsastaja - Hevonen <*br />", josta tulee poistaa tähti. Tagissa on välilyönti ennen kenoviivaa.

Luokat

Luokka 1 - Helppo C, 26 os.
Luokka 2 - Helppo B, 29 os.
Luokka 3 - Helppo A, 24 os.
Luokka 4 - Vaativa B, 23 os.
Luokka 5 - Vaativa A, 8 os.
Luokka 6 - Prix St. Georges, 6 os.

Tulokset

Luokka 1 - Helppo C, 26 os
1. Dani - Greenwich's Mehefin
2. Tessa - A.V. Cinderella
3. Dani - Sasha frá VTK
4. Juli - Gwalch Neithiwr
5. Dani - Cedion Llestri Ariane
6. Dani - Seren Aeriadne
7. Juli - Ithel Chorlan
8. Tessa - Romn Sioned
9. Cilla - Cedion Llyn Tegid
10. rio - Calembel Dior
11. Tessa - Rowland's Katisha
12. rio - Red Star
13. rio - Hallows Ithilien
14. Juli - Ochr Gysgodol
15. rio - Appledore
16. rio - Hallows Elendil
17. Dani - Nedåt Måne
18. Cilla - Llygedyn Cariadferch
19. Juli - Gwalch Berth
20. Juli - Anfarwol Aur Gwyn
21. Tessa - Cedion Dwfn Afon
22. Juli - Gwalch Angyles
23. rio - Mirkwood Cirion
24. Tessa - Sunrise's Harmonica
25. Dani - Nefertiti Dawn
26. Tessa - Llygedyn Penrith

Luokka 2 - Helppo B, 29 os.
1. Dani - Myrr Dawn
2. rio - Mirkwood Cirion
3. Juli - Gwhanu v.d. Cymorth
4. rio - Appledore
5. Tessa - Sunrise's Harmonica
6. Dani - Nedåt Måne
7. Tessa - A.V. Cinderella
8. Juli - Elwen Ronda
9. Juli - Del Ceindeg
10. Tessa - Romn Sioned
11. Cilla - Llygedyn Cariadferch
12. Tessa - Rowland's Katisha
13. Dani - Nefertiti Dawn
14. rio - Hallows Elendil
15. Tessa - Llygedyn Penrith
16. Dani - Cymreig Acheflour
17. Juli - Mirdain's Catrin
18. Tessa - Cedion Dwfn Afon
19. rio - Hallows Ithilien
20. Juli - Ochr Gysgodol
21. Cilla - Cadfl Seirion
22. Cilla - Cedion Llyn Tegid
23. rio - Red Star
24. Juli - Trôns
25. Cilla - Sirydd Caerwyn
26. Dani - Cedion Llestri Ariane
27. Cilla - Cedion Blodeyun
28. Dani - Sasha frá VTK
29. rio - Calembel Dior

Luokka 3 - Helppo A, 24 os
1. Tessa - Llygedyn Teleri
2. rio - Cadi Seren Siana
3. Tessa - Rhagfyr Spirello
4. rio - Gulliver
5. Tessa - Llygedyn Treisiaid
6. Dani - Jameela Vendetta Dawn
7. Cilla - Sirydd Melys
8. Dani - Myrr Dawn
9. Juli - Mabyn Fflur
10. Dani - Cymreig Acheflour
11. Juli - Druantia
12. Dani - Cadfridog Nymfo
13. rio - Crickhollow Gollum
14. Dani - Pegor Asarlai Dawn
15. Cilla - Anfarwol Mai Ddiwrnod Eboles
16. Cilla - Cadfl Seirion
17. Cilla - Cedion Blodeyun
18. Juli - Chanel Dinn
19. Juli - Ratrowen Primrose
20. Dani - Bloeddfawr Viana Dawn
21. Cilla - Sirydd Caerwyn
22. Tessa - Llywelyn Igor
23. Juli - Gwrddywall Re
24. Juli - Cwn Annwn Re

Luokka 4 - Vaativa B, 23 os.
1. Juli - Gwalch de Niro
2. Juli - Kewpie Pearl
3. Cilla - Anfarwol Hud Paladr
4. Tessa - Llygedyn Treisiaid
5. Dani - Scaremonger's Foe
6. Cilla - Sirydd Melys
7. Dani - Voodoo GER
8. Juli - Ehrenfred
9. rio - Gulliver
10. rio - Cadi Seren Siana
11. Juli - Gwalch Metel
12. Tessa - Llywelyn Igor
13. Juli - Caprice
14. rio - Crickhollow Gollum
15. Cilla - Anfarwol Mai Ddiwrnod Eboles
16. Dani - Penfelyn Dawn
17. Dani - Jameela Vendetta Dawn
18. Tessa - Rhagfyr Spirello
19. Cilla - Sirydd Calon Lan
20. Dani - Ill Still Kill Mims
21. Juli - Golau'R Haul
22. Dani - Nemglan
23. Tessa - Llygedyn Teleri

Luokka 5 - Vaativa A, 8 os.
1. Juli - Saratov
2. Cilla - Sirydd Calon Lan
3. Juli - Whick-Broom-Broom MIX
4. Cilla - Anfarwol Hud Paladr
5. Dani - Ill Still Kill Mims
6. Juli - Shahhaar al Rayad
7. Juli - Dragon Slader Lux
8. Juli - Duren Caissière

Luokka 6 - Prix St. Georges, 6 os.
1. Juli - Dragon Slader Lux
2. Dani - Ill Still Kill Mims
3. Juli - Shahhaar al Rayad
4. Juli - Whick-Broom-Broom MIX
5. Juli - Duren Caissière
6. Juli - Saratov

 

Paraatiponit on virtuaalitalli.
Kaiken materiaalin © dani 2010, ellei toisin ole mainittu. Kopiointi kielletty!