otsikko
Etusivu      Talli ja tilat      Ponit      Toiminta      Muuta

 

    Villit koulukilpailut welshponeille 04.07.2010

Paraatiponit järjestää heinäkuun 4. päivänä kaikille puhdasrotuisille ja rekisterikelpoisille welshponeille avoimet kouluratsastuskilpailut ulkona suurella nurmipohjaisella kentällään. Kilpailut eivät ole KRJ:n alaiset, eikä niistä jaeta rankingpisteitä, mutta sijoituksista on hyötyä VWY:n laatu- sekä jalostusarvostelussa.

- Kilpailupäivä 04/07/2010, viimeinen ilmoittautumispäivä 03/07/2010.
- Luokkia on yhteensä neljä helposta C:stä vaativaan B:hen.
- Yhteen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia.
- Yksi ratsastaja saa tuoda samaan luokkaan kuitenkin vain kuusi hevosta.
- Yksi hevonen saa startata koko kisoissa kahdesti, EI kuitenkaan samassa luokassa!
- Luokka perutaan, mikäli siinä ei ole vähintään kahta osallistujaa.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti lyhyellä arvonnalla.

- Osallistuminen kilpailuun tapahtuu sähköpostitse [email protected]
- Otsikoi viestisi "k39" TAI "k31-40", mikäli tahdot osallistua samalla kokoonpanolla jokaiseen käynnissä olevaan kilpailuun.
- Ainoa hyväksytty osallistumismuoto on "Lka [rv] Ratsastaja - Hevonen <*br />", josta tulee poistaa tähti. Tagissa on välilyönti ennen kenoviivaa.

Luokat

Luokka 1 - Helppo C, 22 os.
Luokka 2 - Helppo B, 22 os.
Luokka 3 - Helppo A, 18 os.
Luokka 4 - Vaativa B, 16 os.

Tulokset

Luokka 1 - helppo C, 22 osallistujaa
1. Juli - Mirdain's Catrin
2. Tessa - Cedion Wynfor
3. Dani - Anfarwol Chymwedda
4. Tessa - Caithwrn Llwydnos
5. Tessa - Romn Sioned
6. Juli - Elwen Ronda
7. Juli - Ithel Chorlan
8. Tessa - Caer Llion Dawn
9. Dani - Taffy Dawn
10. Dani - Anfarwol Rhewffwr Auraidd
11. Juli - Lowngwyn Calabria
12. Jenni R - Harword Limelight GBR
13. Dani - Greenwich's Aderyn
14. Tessa - A.V. Cinderella
15. Tessa - Rowland's Katisha
16. Juli - Del Ceindeg
17. Jenni R - Dinearth Wyn Tinwen GBR
18. Juli - Anfarwol Aur Gwyn
19. Milja - Cedion Siarad Dwli
20. Dani - YAN Saturate
21. Milja - Falgun's Yassmin
22. Dani - Anfarwol Chorwynt

Luokka 2 - helppo B, 20 osallistujaa
1. Dani - Anfarwol Rhewffwr Auraidd
2. Tessa - Romn Sioned
3. Tessa - Caer Llion Dawn
4. Dani - Anfarwol Chymwedda
5. Dani - Troelli Dawn
6. Tessa - Cedion Wynfor
7. Juli - Twyford Angelina
8. Dani - Anfarwol Chorwynt
9. Juli - Lludd Ieuan Re
10. Tessa - A.V. Cinderella
11. Tessa - Rowland's Katisha
12. Juli - Delyth Tlws
13. Juli - Ithel Anghrist
14. Juli - Llwch Mordwywr Re
15. Juli - Annwyl Briallen T
16. Jenni R - Dinearth Wyn Tinwen GBR
17. Dani - Gwenith's Llinos
18. Milja - Falgun's Yassmin
19. Dani - YAN Saturate
20. Tessa - Caithwrn Llwydnos
21. Jenni R - Harword Limelight GBR
22. Milja - Cedion Siarad Dwli

Luokka 3 - helppo A, 18 osallistujaa
1. Tessa - Anfarwol Alcam Milwr
2. Dani - Paganaidd Dawn
3. Tessa - Ffraid Caerau
4. Tessa - Llygedyn Treisiad
5. Juli - Druantia
6. Dani - Greenwich's Aderyn
7. Dani - Gwenith's Llinos
8. Tessa - Llygedyn Enillwr
9. Juli - Teimladol Wyn Caethes
10. Juli - Snwffian Re
11. Tessa - Rhoscfflach Dewrían
12. Juli - Mabyn Fflur
13. Juli - Chanel Dinn
14. Tessa - Llygedyn Rhianu
15. Dani - Taffy Dawn
16. Juli - Gwrddywall Re
17. Dani - Eryl Ceridwen
18. Dani - Troelli Dawn

Luokka 4 - vaativa B, 16 osallistujaa
1. Dani - Nemglan
2. Dani - Cahn Neifidior
3. Dani - Penfelyn Dawn
4. Tessa - Llygedyn Enillwr
5. Juli - Caprice
6. Dani - Voodoo GER
7. Tessa - Llygedyn Rhianu
8. Tessa - Llygedyn Treisiad
9. Juli - Ehrenfred
10. Dani - Greenwich's Rawlish
11. Tessa - Rhoscfflach Dewrían
12. Juli - Llew Iefan
13. Dani - Scaremonger's Foe
14. Juli - Golau'R Haul
15. Tessa - Anfarwol Alcam Milwr
16. Tessa - Ffraid Caerau

 

Paraatiponit on virtuaalitalli.
Kuva © Voermanhof
Kaiken muun materiaalin © dani 2010, ellei toisin ole mainittu. Kopiointi kielletty!